Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności> Sieć nauczycieli zainteresowanych edukacją medialną

Sieć nauczycieli zainteresowanych edukacją medialną

I spotkanie: 5 listopada 2015, godz. 15.00

Propozycja dla nauczycieli j. polskiego, wiedzy o  kulturze, bibliotekarzy i innych zainteresowanych

Zapraszam na pierwsze z serii spotkań, których celem jest stworzenie możliwości kontaktu osobom mającym poczucie, iż edukacja medialna w szkołach nie jest tylko złem koniecznym, ale także metodą na wprowadzanie do szkół ciekawych i aktywizujących działań.
Nie ma znaczenia, czy prowadzicie Państwo, próbujecie lub dopiero  planujecie  zajęcia medialne, nasze spotkania będą przebiegały tak, abyście po każdym z nich otrzymali co najmniej jedno nowe narzędzie oraz pakiet pomysłów na jego natychmiastowe zastosowanie w szkole.
5 listopada 2015 o godz. 15 porozmawiamy o możliwościach wykorzystania Facebooka, przećwiczymy na sobie ćwiczenia, które już następnego dnia, będziecie mogli Państwo zaproponować swoim uczniom. Porozmawiamy o hejtach i lajkach, a na koniec, wraz zaproszonymi gośćmi, zastanowimy się, czego mogą od nas, jako nauczycieli, oczekiwać młodzi ludzie.
Podczas spotkania obowiązywać będzie zasada dialogu i współdziałania! To nie szkolenie  ̶  zapraszam wszystkich, którzy chcą uczyć się od innych, dzielić się swoimi doświadczeniami, dyskutować i mieć wpływ na tematykę kolejnych spotkań!
Celem naszych spotkań organizowanych przez RODN „WOM” w Katowicach oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej jest stworzenie grupy lokalnych liderów edukacji medialnej.

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Michalska, nauczycielka j. polskiego w Gimnazjum nr 1 w Bytomiu, liderka programu edukacji medialnej CEO, mentorka kursów internetowych dla nauczycieli  Kulthurra! i Włącz się. Młodzi i media CEO

Informacje i zapisy:
Iwona Kruszewska-Stoły: tel.: 32 203 59 67 w. 124, e-mail: ika@womkat.edu.pl